Pakume järgmisi maasikasorte

 

POLKA
Aretatud Hollandis. Viljad on säravpunased, suured kuni keskmised, suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha helepunane, väga hea magusa maitsega. Puhmas keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab rikkalikult. Hea saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Mõnedel andmetel vastuvõtlik lehti kahjustavatele haigustele. Kogumus näitab, et inimesed eelistavad „Polkat“ kõige enam.

 

SONATA
Polka ja Elsanta ristand. Eestis vähelevinud. Viljad on ühtlased, mahlased ja ilusa värviga ning suurepärase maitsega. Väga saagikas sort kvaliteetsete viljadega. Kerge korjata. Vastuvõtlikum närbumistõvele ja hahkhallitusele. Kuumad ilmad õitsemise ajal ei vähenda saagi kvaliteeti ja saagikust.

 

RUMBA
Tugev taim, mille õisikute- ja lehtedevaheline suhe on tasakaalus. Tumeroheliste lehtedega. Kõrge külmavajadus, et kindlustada head õisikute kasvu. Varajase õitsemise tõttu võivad õisi ohustada kevadised öökülmad. Pikad õisikuvarred, sort ei õitse üheaegselt ja seega ka kõik viljad ei valmi samaaegselt. Vilja maitse on esialgu keskmiselt magus ja paraneb hooaja vältel. Viljad koonilised. Marjad on läikivpunased, ümarad kuni ümarkoonilised ning järelküpsevad. Õigeaegsel koristamisel hea käitlemiskindlusega. Vähetundlik jahukaste ja teiste lehehaiguste suhtes.

 

FF1503
Sonataga sarnane. Maasikad valmivad umbes viis päeva Sonatast hiljem. Magusama maitsega ja suuremad marjad kui Sonatal. Suured marjad (eriti hooaja alguses), suure saagikusega. Hea talve- ja haiguskindlusega. Väga hea transpordikindlus